Menu
hazzIMG1994

V stredu sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá lezeckých záchranárov

hazzIMG1994

V stredu 7. septembra 2016 sa v priestoroch Krajského riaditeľstva Hasičského a záchranného zboru v Nitre konal II. ročník majstrovstiev lezeckých záchranárov v Hasičskom a záchrannom zbore Nitra 2016. Svoje schopnosti a zručnosti v lezeckej technike si vo výcvikovom zariadení Jakub Climbing preverili hasiči z Okresného riaditeľstva HaZZ v Nitre, Leviciach, Nových Zámkoch, Komárne, Topoľčanoch a Zlatých Moravciach.
Súťaže sa zúčastnili  jednotlivci – príslušníci HaZZ s odbornosťou , ktorí si zmerali svoje sily v dvoch disciplínach:

1. disciplína – presun na sústave lán:  úlohou bolo absolvovať prechod po lane, kde museli súťažiaci vykonať výstup po lane, zostup po lane, prechody cez uzol a prestupy z lana na lano.  
2. disciplína – práca v závese na lane:  úloha spočívala v presune súťažiacich na sústave lán a splnení zadania, ktoré preverilo zručnosť súťažiacich v závese na lane.

Na splnenie každej disciplíny bol určený časový limit maximálne 30 minút. Konečné umiestnenie súťažiacich určil najnižší dosiahnutý výsledný čas sčítaný po absolvovaní obidvoch disciplín. Prvé miesto s výsledným časom 17 minút a 23 sekúnd si vybojoval príslušník ppráp. Mgr. Tomáš VÖRÖS z OR HaZZ Nové zámky. Druhé miesto s výsledným časom 17 minút a 54 sekúnd získal príslušník  npor. Mgr. Norbert SZŰCS z OR HaZZ Levice. Na treťom mieste sa s výsledným časom 22 minút a 45 sekúnd umiestnil príslušník ppráp. Ján MEŇUŠ z OR HaZZ Levice.
Srdečne gratulujeme !

Zdroj: HaZZ
Foto: HaZZ

1 – V stredu sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá lezeckých záchranárov
2 – V stredu sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá lezeckých záchranárov
3 – V stredu sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá lezeckých záchranárov
4 – V stredu sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá lezeckých záchranárov
5 – V stredu sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá lezeckých záchranárov
6 – V stredu sa v Nitre uskutočnili Majstrovstvá lezeckých záchranárov
   
0

Zanechaj komentár

You must be logged in to post a comment.
Staršie príspevky:
hazzIMG1989
XIX. ročník Memoriálu Pavla Snopka a Jozefa Dobríka vo vyslobodzovaní zranených osôb z havarovaných vozidiel

V utorok 6. septembra sa na Námestí Slobody v Banskej Bystrici uskutočnil v poradí XIX. ročník Memoriálu Pavla Snopka a...

Zavrieť